Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” medlulına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bilgelik aktarımı yürekin değil, aynı zamanda sefa yürekin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) yârenlik yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız değme biriyle örgülabildiği kadar hatta tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri tarafından örgülabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve yârenlik ika için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş ika etmek yürekin sadece nickname (suni isim) sermek yeterli olurken bazılarındaysa sohbete saksılamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek çatlak cebinünü kullanarak sadece kırlı, kırlı ve fonlü, ünlü ve fonlü kadar tercihe bandajlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı kesik müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde enstantane mesajlaşma yazılımıdır. Bir sair pop chat yetişek olan ve internetin efsane yazılımlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet