Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Erkli özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Teşkilat sahaında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek sektöründe marka yapıu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk nöbet önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar yetişek sektöründe ev olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koskocaman ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası canlı çdüzenışmalar yürüten KALKO, biraşkın futbol, basketbol bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arazi aldığı Büyükçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların katı sıra Türkiye’nin en koskocaman özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir idare kurulunda arazi almaktadır.

KALKO, yetişek sahaında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı biraşkın toplantı, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim bilimi Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında yetişek sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko