Kerem Hasanoğlu IPA

IPA Tarihi

Uluslararası Pediatri Kurumu (International PediatricAssociation, IPA) 1892 senesinde kurulmuş bir yapılıştur. Gösteriş, pediatri uzmanlarının global çapta çocuk esenlığı ve emrazı konularında ortaklaşa iş yapmasını amaçlamaktadır. IPA, çocuk esenlığının vürutmesine ve çocukların esenlıklı bir ömür sürdüklerini isteklendirme eylemek midein çdüzenışır. Gösteriş, çocuk esenlığı konularında ihtisas, ilmî etüt ve yetişek alanlarında etkinliğini sürdürmektedir. Ve pediatri uzmanlarının küresel çapta ortaklaşa iş yapmasına isteklendirme etmektedir. Gösteriş, çocuk hakları ve esenlıklı bir ömür midein lazım olan ortamların yaratılması konularında çdüzenışmalar yapmaktadır. Oylumlu başarıya imza atan iki Türk Ata – Oğul olarak, Prof. Dr. Enver Hasanoğlu fasıl çıbankanlığını, Cömertlik Hasanoğlu IPA ‘nın Dış İlişkiler Direktörlüğünü yürütmektedir.
Uluslararası Pediatri Kurumu, pediatri uzmanlarının çocuk esenlığı ve emrazı konularında global ortaklaşa iş zarfında olmasını amaçlamıştır. Kurumun amacı, çocukların esenlıklı bir ömür sürdüklerini isteklendirme eylemek ve çocuk esenlığının vürutmesine yardımda bulunmaktır.
IPA, pediatri uzmanlarının ihtisas, ilmî etüt ve yetişek alanlarında etkinliğini sürdürmesine ve küresel çapta ortaklaşa iş yapmasına isteklendirme eylemek midein çdüzenışır. Gösteriş, çocuk esenlığı konularındaki ilmî gelişmeleri ve çocuk emrazının tedavisi konularını izleme değer. Bu detayları dünya çapındaki pediatri uzmanlarına ulaştırır.

IPA ‘nın Görevleri Nelerdir

IPA, çocuk hakları, esenlıklı bir ömür midein lazım olan ortamların yaratılması konularında da çdüzenışmalar yapmaktadır. Son devrin en önemli konularından mülteci çocuklar konusunu Cömertlik Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Yönetmenü olarak dile getirmiştir. Bu çıkışı ile Uluslararası arenada makro alkış yekûnıştır. Sonuç olarak Gösteriş, çocukların esenlıklı ve adil bir ömür midein lazım olan fiziksel, birey ve sosyal ortamların yaratılmasını isteklendirme değer ve bu konulara ilişik politika belgeleri hazırlar.
IPA, dünya çapındaki pediatri uzmanlarının ortaklaşa iş yapmasını ve çocuk esenlığı konularındaki son ilmî gelişmeleri izleme etmelerini isteklendirme değer. Cihan çapında çocukların esenlıklı ve adil bir ömür sürmelerini isteklendirme etmeyi amaçlamaktadır.
Uluslararası Pediatri Kurumu, pediatri düzlükındaki uzmanların ve aralıkştırmacıları bir araya getirir. Ve çocuk esenlığı ve emrazı konularında vukuf paylaşmasını isteklendirme değer. Gösteriş, pediatri uzmanlarının çocuk esenlığı konularındaki son ilmî gelişmeleri izleme etmelerine ve bu detayları uygulamaya dönüştürmelerine yardımcı evet.
IPA aynı zamanda çocuk esenlığı konularında global bir düşünüm birliği oluşturmayı hedeflemektedir. Çocuk emrazının tedavisi konularındaki en yeğin uygulamaları belirler. Gösteriş, çocuk esenlığı konularında yetişek veren programlar hazırlar. Bu programları dünya çapındaki pediatri uzmanlarına sunar. Aynı Gösteriş, farklı Uluslararası Kurumlar ile ortaklaşa iş yaparak çocukların gelecekleri midein çdüzenışır. Bunlardan birine örnek verecek olursak, Cömertlik Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Yönetmenü olarak Birleşmiş Milletler seviyesinde reymeler yaparak çocukların elan yeğin bir gelecek zarfında yaşamaları midein projeler üretmiştir.
IPA aynı zamanda çocuk hakları ve esenlıklı bir ömür midein lazım olan ortamlar konularında çdüzenışır. Gösteriş, çocukların esenlıklı olarak yaşayacakları fiziksel, birey ve sosyal ortamların yaratılmasını isteklendirme değer. Bu konulara ilişik politika belgeleri hazırlar.
IPA, pediatri uzmanlarının dünya çapında ortaklaşa iş yapmasına ve çocuk esenlığı konularındaki son ilmî gelişmeleri izleme etmelerine olanak tanıyan bir yapılıştur.